Α'θμια Εκπαίδευση Ν. Λάρισας

Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας

Η σχολική μονάδα τίμησε την σχολική γιορτή των Τριών Ιεραρχών με σειρά εκπαιδευτικών δράσεων στόχος των οποίων ήταν να αναδειχθούν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της συγκεκριμένης γιορτής και οι μαθητές/ριες να γίνουν κοινωνοί των λόγων και του πνεύματος της διδασκαλίας των τριών φωτισμένων παιδαγωγών-ιεραρχών. Στο πλαίσιο του εορτασμού οι μαθητές/ριες της Στ΄ τάξης με τη συνοδεία του Διευθυντή του Σχολείου κ. Δημητρίου Μαρινόπουλου, της Υποδιευθύντριας κας Αικατερίνης Μουζαλά και των εκπαιδευτικών των τάξεων κας Καραβάκα Ευαγγελίας, Καραγιώργου Βασιλικής, της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής κας Καραγιώργου Δήμητρας, της εκπαιδευτικού Αγγλικής Γλώσσας κας Χρυσοπούλου Μακρίνας, παρακολούθησαν τη θεία λειτουργία και στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε η τελετή της αρτοκλασίας.