Α'θμια Εκπαίδευση Ν. Λάρισας

Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας

Αντιπροσωπεία των μαθητών/ριών της Στ΄τάξης του δημοτικού σχολείου επισκέφτηκε το δήμαρχο Κιλελέρ κ. Αθανάσιο Νασιακόπουλο προκειμένου να συμβάλλει οικονομικά στη διαμόρφωση επιλεγμένου χώρο στο δημοτικό σχολείο, όπου θα στεγαστεί η βιβλιοθήκη. Ο κ. Δήμαρχος ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα των μικρών μαθητών/ριών, τους υποδέχτηκε στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου, συνοδεία του Διευθυντή του σχολείου κ. Δημητρίου Μαρινόπουλου, της υποδιευθύντριας κας Μουζαλά Αικατερίνης και των εκπαιδευτικών της Στ  τάξης κ. Καραγιώργου Βασιλικής και κας Καραβάκα Ευαγγελίας. Την θερμή υποδοχή ακολούθησε η διαβεβαίωση του δημάρχου για υποστήριξη στο αίτημα των μαθητών/ριών. Η διαμόρφωση του χώρου της βιβλιοθήκης βρίσκεται σε εξέλιξη και αναμένεται άμεσα η ολοκλήρωσή της. Ευχαριστούμε θερμά το δήμαρχο κ. Νασιακόπουλο για τη ζεστή φιλοξενία μαθητών και εκπαιδευτικών καθώς και για την άμεση και ουσιαστική ανταπόκρισή του στο αίτημα μας.