Α'θμια Εκπαίδευση Ν. Λάρισας

Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας

Με μεγάλη συμμετοχή της σχολικής κοινότητας (μαθητές/ριες, γονείς/κηδεμόνες, και εκπροσώπων της τοπικής αυτοδιοίκησης) πραγματοποιήθηκε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας στον αύλειο χώρο της σχολικής μονάδας. Ο Διευθυντής του σχολείου κ. Δημήτριος Μαρινόπουλος στο σύντομο χαιρετισμό του προς την εκπαιδευτική κοινότητα, ευχαρίστησε το Δήμαρχο Κιλελέρ κ. Αθανάσιο Νασιακόπουλο για την παρουσία του στην εκδήλωση και την στήριξη της σχολικής μονάδας σε όλα τα επίπεδα, τους αντιδημάρχους Νίκαιας κ. Ρεντζιά Αντώνιο, Πολιτισμού κ. Χατζούλη Αχιλλέα και τον Πρόεδρο της Κοινότητας Νίκαιας κ. Ψαρούλη Γεώργιο, για την καθημερινή συνεργασία στην επίλυση ζητημάτων και την αποτελεσματική υποστήριξη της σχολικής μονάδας. Επίσης ευχαρίστησε τους κοινοτικούς συμβούλους κ. Τσίντζιρα Ιωάννη και Οικονόμου Αχιλλέα για την παρουσία τους στην εκδήλωση. Ευχαριστίες επίσης απηύθυνε και στον πρόεδρο του δημοτικού Συμβουλίου και απερχόμενο Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Καλέτσιο Σπυρίδωνα για την εξαιρετική μέχρι σήμερα συνεργασία. Ο Διευθυντής επιπλέον, τόνισε την συμβολική σημασία της ημέρας κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας, όπου ολόκληρη η σχολική κοινότητα σε αγαστή συνεργασία δημιουργεί τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσει/συνθήκες μέσα στις οποίες θα επιτευχθούν οι εκπαιδευτικοί στόχοι. Κλείνοντας ευχήθηκε καλή χρονιά σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα με υγεία και εκπλήρωση όλων των τιθέμενων στόχων. Στη συνέχεια ο Διευθυντής έδωσε το λόγο στο δήμαρχο Κιλελέρ κ. Νασιακόπουλο ο οποίος στο χαιρετισμό του ευχήθηκε για τη νέα χρονιά και έδωσε τη διαβεβαίωση ότι θα στέκεται δίπλα στο σχολείο καθημερινά υποστηρίζοντας τη λειτουργία του και δημιουργώντας, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του, τις καλύτερες δυνατές συνθήκες στη διαδικασία της μάθησης.