Α'θμια Εκπαίδευση Ν. Λάρισας

Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας

Την Τετάρτη 14 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου Νίκαιας η γιορτή αποφοίτησης των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας. Ήταν μια γιορτή γεμάτη συγκίνηση, χαμόγελα χαράς, δάκρυα αποχωρισμού.

–Οι μαθητές με θεατρικά, τραγούδια και χορούς, που ετοίμασαν με πολύ μεράκι, αποχαιρέτησαν το Δημοτικό

Σχολείο.

–Οι εκπαιδευτικοί αποχαιρέτησαν τους αγαπημένους τους μαθητές με την υπόσχεση ότι η αγκαλιά τους θα είναι πάντα ανοιχτή γι΄ αυτά.

–Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων τίμησε τους αποχωρούντες μαθητές με αναμνηστικά ενθύμια όπως και τη διευθύντρια του σχολείου μας κ. Θεοδώρα Ιωακείμ για όλη τη συμβολή της τα τελευταία χρόνια στο σχολείο μας, προσφέροντας της μια τιμητική πλακέτα.

Συγχαρητήρια στα παιδιά όπως και στους εκπαιδευτικπύς τησ ΣΤ' τάξης κ. Ξυδούλη Κώστα και Μπαντούλη Δημήτρη, στη θεατρολόγο του σχολείου μας κ. Τσιπνή Ζωή όπως και στη γυμνάστριά μας κ. Πάικου Αρετή για την τόσο όμορφη γιορτή που μας παρουσίασαν.