Α'θμια Εκπαίδευση Ν. Λάρισας

Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες καλησπέρα,

αναφορικά με τον καθιερωμένο αγιασμό στις 11/09/2024 και τις συνακόλουθες ενέργειες μαθητών/ριών και εκπαιδευτικών σας ενημερώνω για τα εξής:

α) ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 09.00 π.μ.

β) οι μαθητές/ριες θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 08.45 π.μ. και θα αποχωρήσουν στις 11.30 π.μ.

δ) οι μετακινήσεις των μαθητών/ριών για όσα παιδιά δικαιούνται (μισθωμένο λεωφορείο και ταξί) θα πραγματοποιηθούν κανονικά

ε) μετά τον αγιασμό (περίπου στις 09.30 π.μ.) θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση για την τρέχουσα σχολική χρονιά του Διευθυντή του σχολείου με τους γονείς/κηδεμόνες, στην αίθουσα του πολιτιστικού κέντρου της Νίκαιας (η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη)

στ) την Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου 2024 θα γίνει πλήρης εφαρμογή ωρολογίου προγράμματος (πρωινή ζώνη, κανονικό και ολοήμερο πρόγραμμα).

Καλή Σχολική Χρονιά με Υγεία!

Δρ Δημήτριος Π. Μαρινόπουλος