Α'θμια Εκπαίδευση Ν. Λάρισας

Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας

Την ημέρα του Αγιασμού της σχολικής μονάδας ο Διευθυντής του σχολείου είχε ανοιχτή συγκέντρωση στο Πολιτιστικό Κέντρο της Νίκαιας με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών.

Στη συνάντηση  παρουσιάστηκε ο Εσωτερικός Κανονισμός της σχολικής μονάδας,  ο προγραμματισμός του σχολείου για την τρέχουσα σχολική χρονιά 2024-2025, ενώ συζητήθηκαν και αποσαφηνίστηκαν διαστάσεις της σχολικής ζωής.

Οι γονείς και κηδεμόνες ευχαρίστησαν θερμά τον Διευθυντή του σχολείου κ. Μαρινόπουλο για την ενημέρωση και το δικαίωμα που τους δόθηκε να εκφράσουν απόψεις και να μοιραστούν προβληματισμούς.

Η συγκεκριμένη συνάντηση εντάσσεται ως μέρος της αντίληψης του σχολείου για εξωστρέφεια και αξιοποίηση όλων των δυνατοτήτων της σχολικής κοινότητας στην επίτευξη των εκπαιδευτικών στόχων.