Α'θμια Εκπαίδευση Ν. Λάρισας

Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας

Την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη της Στ΄ (Στ1 και Στ2) τάξης του σχολείου μας, συνοδεία του Διευθυντή του σχολείου κ. Δημητρίου Μαρινόπουλου και των εκπαιδευτικών κ.κ. Καραγιώργου Βασιλική, Καραβάκα Ευαγγελία και Μουζαλά Αικατερίνη, στη Βουλή των Ελλήνων και το μουσείο της Ακρόπολης. Την εκδρομή συνόδευσαν και η πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων κ. Κουλίζη Ευαγγελία και το μέλος του Δ.Σ. Πολυξένη Καρέλα. Κατά την επίσκεψή μας στη Βουλή μας καλωσόρισαν και μας ξενάγησαν εκπρόσωποι του κ. Προέδρου της Βουλής των Ελλήνων καθώς και οι βουλευτές περιφερειακής ενότητας Λάρισας κ.κ. Κέλλας Χρήστος, Καπετάνος Χρήστος και Λιακούλη Ευαγγελία.

Το σχολείο ευχαριστεί θερμά τον κ. Πρόεδρο της Βουλής των Ελλήνων για την εγκάρδια φιλοξενία, την ξενάγηση μαθητών/ριών και εκπαιδευτικών στους χώρους της βουλής καθώς και την προσφώνηση μας στην ολομέλεια του σώματος.

Επίσης ευχαριστούμε θερμά του βουλευτές Λάρισας κ.κ. Κέλλα Χρήστο, Καπετάνο Χρήστο και Λιακούλη Ευαγγελία, για την υποδοχή, το ζεστό και αυθόρμητο καλωσόρισμα,  καθώς και τον ιδιαίτερο ζήλο και προθυμία που επέδειξαν ώστε να αισθανθούμε άνετα από την πρώτη στιγμή κατά την είσοδό μας στη Βουλή των Ελλήνων. Τους ευχαριστούμε θερμά!!!

Ο Διευθυντής του 12/θέσιου Δ.Σ. Νίκαιας

και